Sări la conţinut

Ilie Bolojan, acuzații după blocarea ordonanței din energie: „O acțiune premeditată. Acest sistem a fost pervertit în totalitate”

Ilie Bolojan a declarat, luni seară, în exclusivitate la Digi24, că ordonanța care introducea reguli mai dure pentru proiectele speculative din energie nu a mai putut fi publicată în Monitorul Oficial din cauza întârzierii unui aviz al Consiliului Legislativ, după căderea Guvernului prin moțiune de cenzură. Bolojan a sugerat că blocajul ar putea fi rezultatul unei „acțiuni premeditate” și a avertizat că actualul sistem de racordare la rețelele energetice a fost „pervertit în totalitate”, ceea ce afectează investițiile reale și menține blocat accesul la infrastructura energetică.

Articol original:
Citeste aici

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Laivindur

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura